یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

لحظات شادی را پس از با حجاب شدن داشته باشید! (۳)

با استعدادهای نهفته خود اوقات خوشی داشته باشید
اشتغال به یک حرفه که برخواسته از استعداد درونی فرد باشد اغلب بهترین تفریح و لذت سالم را به دنبال خواهد داشت. اگر تاکنون به یادگیری حرفه ای خاص نپرداخته اید، از این پس برای پر کردن اوقات فراغت و در امان بودن از وسوسه تفریحات ناسالم، سعی کنید استعداد خود را در زمینه ای خاص بیابید و با پیگیری مداوم این حرفه علاوه بر اینکه از عمر خود بخوبی استفاده کرده اید، برای آینده خود نیز مهارتی را کسب کرده باشید. شاید با کسب همین مهارت شما نیز در آینده یک کارآفرین شوید.

اوقات خود را بیشتر با خانواده سپری کنید
از این پس که تصمیم گرفته اید با حجاب شوید و به دستورات خداوند بیشتر عمل کنید، شایسته است با خانواده تان بیشتر ارتباط برقرار کنید. فراموش نکنید که احترام به والدین یکی از سرنوشت سازترین اعمالی است که یک مسلمان برای آبادکردن دنیا و آخرت خود می تواند به آن متوسل شود.
پس اوقات فراغت خود را بیشتر با خانواده و والدین خود سپری کنید تا انس و الفت بیشتری بین شما و آن ها به وجود بیاید. برای مثال آشپزی کردن درکنار مادر یا  قدم زدن به همراه پدر در پارک یا یک گشت و گذار یک روزه در کنار خانواده می تواند آرامشی را به دنبال داشته باشد که با هیچ تفریح دیگری به دست نمی آید.
فراموش نکنید که توانایی های انسان فراتر از آن است که بخواهد اوقاتی را به بهانه نداشتن تفریح، به بطالت بگذراند و بگوید؛ امکانات تفریح و سرگرمی نداشتم. امروزه با گسترش ابزارها و ایده های خلاقانه و دسترسی همه ی افراد به اینترنت، هر فردی می تواند در خانه شروع به یادگیری یک مهارت نماید و با خلاقیت های خود آن را گسترش داده و حتی منفعت مادی نیز کسب نماید.
امام صادق(علیه السلام) می فرمایند: «هیچ چیزى عزیزتر از روح و وقت تو نیست: لیس شى‏ء اعزّ من قلبک و وقتک.» (لئالى الاخبار، ج ۱، ص ۱۶) برهمین اساس پیامبران و امامان و اولیاء خدا بیشترین استفاده را از وقت خود نموده و وقت گذرانى بیهوده را از گناهان بزرگ مى ‏شمردند.
منبع : با حجاب

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *