یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

گرانبهاترین گوهر هستی

حضرت فاطمه (علیهاالسلام) کوثری است که خداوند به هستی عنایت فرمود. او گرانبها ترین گوهر  هستی است که تقدیم انسانیت شد. حضرت فاطمه (علیهاالسلام) یک انسان کامل است، مظهر اسم ستار خداوند، ام ابیها، مدینه فاضله وجودی یک زن کامل، از همه آلایشها و آلودگی ها مبّری است او معصوم است تا در طول همه زمان ها رهبری همه زنان را بر عهده گیرد.

سرور بانوان جهان برای حفظ حجاب و در راه دفاع از امام زمانش امیرالمومنین علی (علیه السلام) شهید شد. زیرا وقتی دشمن درب خانه حضرتش را به آتش کشید، در را شکسته خواست وارد خانه شود، الگوی تقوا و حیا برای آنکه نامحرم او را نبیند، خود را پشت در پنهان نمود، آنگاه دشمن احساس کرد ایشان پشت در است در را چنان فشرد که حضرتش محسن را که شش ماهه بود سقط نمود و به همین حادثه و صدمات دیگر از دشمن، مریض شد و به شهادت رسید.

و پس از آن واقعه و در همین راستا قیام خونین کربلاء که ام کلثوم پس از به شهادت رسیدن عزیزانش نزد شمر آمد و فرمود: ما را از راهی ببر که تماشاچیان کمتری جمع شده اند و سرهای مطهر شهیدانمان را از بین محمل و کجاوه های ما جدا کن و آن ها را در جلو قافله حرکت بده تا توجه مردم به دیدن آن ها جلب گردد و صورت دختران پیامبر از نگاه نامحرمان محفوظ بماند. ام کلثوم اینگونه مسئولیت خویش را انجام داد ولی به این درخواست توجهی نگردید. قافله اسیران به شهر شام داخل شد سهل ابن سعد ساعدی می گوید: ناگاه دیدم زنانی بر شتران بی روپوش سوارند نزدیک شدم و از نخستین زن پرسیدم کیستی! گفت: سکینه دختر حسین (علیه السلام) هستم .
گفتم : آیا حاجتی داری که برآرم؟
گفت : ای سهل به حامل این سر بگو که آن را پیش برد تا مردم مشغو.ل نگریستن آن شوند…
سهل می گوید چهارصد دینار دادم تا سر را جلو بردند. قافله اسیران را نزد یزید آوردند زینب (علیها السلام) لب به اعتراض گشود و فرمود: ای پسر آزاد شده!! آیا عدالت این است که زنان و کنیزانت را در پشت پرده و ما را در بین نامحرمان جا داده ای ….

(فلسفه حجاب ص ۸۱)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *