یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

حجاب سند شخصیت زن

چنانچه زن مایه مباهات است، حجاب سند شخصیت زن است نه وسیله عقب ماندن او در اجتماع، حجاب حریم مقدس و قلعه آرامش زن است، رسم است که هر چیز با ارزش را پنهان دارند تا از دستبرد نااهلان مصون باشد. ای زن، تو نیز با حجاب باش تا اسرار وجودیت، از ارزش نیفتد. 
حجاب پوشش جسم تو است. چرا که پیامبر اکرم (صلی الله و علیه و آله و سلم) آن را برای تو به ارمغان آورد، تا با استفاده از آن به امنیت برسی و باوقار و آزادی در جامعه ظاهر شوی و جذابیت وجودت باعث نشود که میکروبها و انگل های جامعه حقیقت وجود تو را تهدید نموده و آن را به فساد و تباهی بکشاند. حجاب صدف است و گوهری گرانبها، با حجاب شدن به نمایش گذاشتن حقیقت واقعی زن و مصون ماندن جسم و آزاد گذاشتن روح و عقل است و بی حجابی یعنی پنهان شدن حقیقت زن و در پوشش جاذبه جنسی و بدحجاب میکروب جامعه است که بر روح و افکار افراد رسوخ می کند و آن را مشوش می کند.
حجاب به عنوان سرمایه عظیمی برای زن است، این نقش مهم را ایفا می کند، پرده سیاهی بر چشم هوشبازان کشیده و به او اجازه می دهد سرمایه های وجود خویش را در کانون گرم خانواده متمرکز نموده و با عرض استوار و خلل ناپذیر اولین هسته اجتماعی را پی ریزی کند. اگر خداوند متعال حجاب را بر زن واجب کرد، چون زن یک موجود زینتی و ظریفی است و میخواسته با این حجاب زن را تبدیل به یک شخصیت واقعی و فعال در جامعه تبدیل کند و به او ارزش و اهمیت بدهد و برای همه تفهیمی باشد که زن وسیله نیست که فقط برای دفع شهوت مرد باشد….

(پوشش زن در گستره تاریخ  ص۷)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *