یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

حجاب در ادیان، حجاب مسیحیان

کلیسای سن پیر یکی از قدیمی ترین و بزرگترین کلیساهای رم است. این کلیسا که بزرگترین کلیسای جهان نیز محسوب می شود، محل دفن سن پیترو، یکی از حواریون حضرت مسیح ‌است.

به جهت تقدس بسیار بالایی که برای این کلیسا قایل هستند؛ هنگام ورود به آن باید هم زنان و هم مردان لباس های پوشیده ای داشته باشند و حتی زنان باید موهای خود را بپوشانند؛ تا چندی پیش در ورودی کلیسا به زنانی که لباس پوشیده به تن نداشتند؛ روسری های بزرگ مانند روسری های ترکمن می دادند تا هم موها و گردن پوشیده شود و هم دست و بازوها. همین طور به زنانی که پاهای خود را نپوشانده بودند؛ جوراب هایی داده می شد تا با پوشیدگی کامل وارد شوند.

ویل دورانت در کتاب تاریخ تمدن می‌گوید: “در عصر مسیحیان‌ زن‌ها در محافل مذهبی پذیرفته می‌شدند… و حضورشان در مراسم عبادت بدون حجاب ممنوع بود… زنان مسیحی همچنین می‌بایستی از استعمال وسایل بَزک و جواهر و… خودداری می‌کردند…”.
(برای آگاهی بیشتر ر.ک‌: تاریخ تمدن‌، ویل دورانت‌، ترجمه‌: حمید عنایت‌، پرویز داریوش‌، علی اصغر سروش‌، ج ۳، ص ۶۹۸ ـ ۶۹۹، تهران‌، شرکت انتشارات علمی و فرهنگی‌)

دررساله اول پولس می خوانیم:
اما هر زنی که سر برهنه دعا یا نبوت کند، سر خود را رسوا می سازد. … زیرا اگر زن نمی پوشد، موی را نیز ببرد.(یعنی اگر زن نمی تواند مویش را بپوشاند پس باید آن را بتراشد) و اگر زن را موی بریدن یا تراشیدن قبیح است، باید بپوشد.

(انجیل، رساله اول پولس رسول به قرنتیان، باب ۱۱، فقره ۵ و ۶)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *