یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

داستان علم تعبیر خواب آیت االله اراکی

آیت الله شیخ عبدالنبی اراکی
زن جوان در کولاک سرما
از مرحوم شیخ عبدالنبی اراکی نقل شده: در اراک، شبی در مدرسه بودیم، زنی پشت در آمد و اظهار داشت: بی پناهم و جایی ندارم و نمی‌توانم در این وقت شب به جایی بروم.
هوا هم سرد بود، لذا به ناچار گفتم: بیایید داخل، پس از ورود، گفتم: سفره ام آن جاست باز کنید و نان بخورید و در داخل حجره، کرسی هم داشتم، به او گفتم آن طرف بخوابید و من مطالعه دارم. رفت، خورد و خوابید.

من هم مطالعه کردم، نان خوردم و در طرف دیگر کرسی خوابیدم. یک یا دو بار با فاصله، پای آن زن با پای من برخورد کرد، دیدم صلاح نیست زیر کرسی باشم، از جا برخاستم و بیرون حجره رفتم و تا صبح در هوای سرد در حیاط مدرسه ماندم و دور حیاط می‌گشتم تا این که صبح شد. از کارهای دیگر آن زن مثل نماز و … اطلاع ندارم.
هوا که روشن شد، زناز اطاق بیرون آمد و رفت.علم تعبیر خواب من از ماجرای آن شب شروع شد.
برای ابن سیرین نیز چنین جریانی اتّفاق افتاد و زنی از او مطالبه فحشا نمود و وی به ظاهر قبول نمود و برای تطهیر به دستشویی رفت و صورت ظاهر خود را با نجاست آلوده کرد و به این وسیله از آن مهلکه نجات پیدا کرده و خداوند علم تعبیر خوابرا به وی عطا فرمود.
(محمد حسین رخشاد، در محضر آیت الله بهجت، کتاب سوم، صفحه ۱۹۳٫)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *