یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

از مکافات عمل غافل مشو…

قرآن کریم میفرماید: «وَأَن لَّیْسَ لِلإِنسَانِ إِلاَّ مَا سَعَى وَأَنَّ سَعْیَهُ سَوْفَ یُرَى» سوره رعد آیه ۳۹ و ۴۰
و این‏که براى انسان جز حاصل تلاش او نیست و (نتیجه) کوشش او به زودى دیده خواهد شد. سعى به معناى جدیت در کار است، هر کس بهره ‏اش بواسطه سعى و عمل اوست و نیز بهره سعى کسى را هم به دیگرى نمیدهند، همانطور که ضرر کسى را به دیگرى نمیدهند، چنانچه هر کس طعام خورد، خودش سیر میشود نه غیر او.

در مورد آخرت هم همینطور است بعضى را شیطان فریب میدهد. آنان به جاى آن که در تهیه توشه قیامت کوشش کنند و از عذاب قیامت بترسند، به غفلت میگذرانند و ایمان خود راتباه می‏کنند در حالى که به تکرار، آیات حجاب را خوانده ‏اند یا حدیث معراج را شنیده ‏اند. شیطان که دشمن قسم خورده‏ ى ما انسان‏هاست، همواره درصدد فریبکارى و ضربه زدن به ماست. او در پى زمینه‏ هایى میگردد که بهتر بتواند انسان را فریب دهد، شکى نیست که بدحجابى زنان از بهترین دام‏ها و وسائل وسوسه شیطان و فریبکارى اوست، که زن را از بهشت برین به جهنم می‏کشاند.
از جمله آثار بدحجابى زنان کیفر آخرتى است، زیرا حجاب ناقص یا آشکار کردن مو، آرایش‏ها و زینت‏ها در نزد نامحرم و جلوه ‏گرى با لباس‏هاى نازک، تنگ، با مدل‏هاى مخصوص و رنگ‏هاى مهیج از جمله گناهانى است که بر آن وعده عذاب داده شده است. چه اینکه بدحجابى نمونه بارزى از گناهان جنسى است که به بسیارى از گناهان دیگر دامن می‏زند.

نمونه هایى از عذاب اخروى زنان بدحجاب عبارت است از:
_ آتش دوزخ
پیامبر اکرم (صل االه و علیه و آله) نهى کرد زن را از این‏که خود را براى غیر شوهرش آرایش نماید. اگر چنین کند، بر خداوند سزاوار است که او را در آتش بسوزاند.
_ آویزان شدن بر مو
پیامبر اکرم (صل االه و علیه و آله) می فرماید: زنى را دیدم که به موهاى سرش آویزان بود و مغز سر او به جوش و غلیان در آمده بود.
آن زنى که به موهاى سرش آویزان بود، زنى است که موهاى خود را از مردان نمی پوشاند .
_ چیدن گوشت بدن خود
از عقوبت‏هاى اخروى دیگر زنان بدحجاب در قیامت چیدن گوشت بدن آنان توسط ایشان است.
پیامبر اکرم (صل االه و علیه و آله) می فرماید: زنى را دیدم که گوشت بدن خود را از جلو و از عقب باقیچى هایى از آتش می چید.
و اما آن زنى که گوشت بدن خود را به قیچى هایى از آتش می ‏چید، آن زنى بود که در دنیا خود را در معرض تماشاى نامحرمان و در اختیار آنها میگذاشت.
_ خوردن گوشت بدن خود
پیامبر اکرم (صل االه و علیه و آله) می فرماید: زنى را دیدم که گوشت بدن خود را می ‏خورد و آتش از زیرش افروخته می ‏شد.
و اما آن زنى که گوشت بدن خود را مىی خورد آن زنى است که بدن خود را براى مردم زینت می کند.

(نرم افزار حجاب را بهتر بشناسیم)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *