یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

عاقبت بدحجابی و شوخی با نامحرم

داستان زن بی پروا، عاقبت بدحجابی و شوخی با نامحرم.
یکی از علمای مشهد مقدس می‌گوید: « روزی در محضرمرحوم آیت الله حاج یونس اردبیلی بودم که جوانی وارد شد و گفت: مادرم را دو روز پیش دفن کردم هنگام دفن، کیف کوچکی که مقداری اسناد و چک و پول در آن بوده میان قبر افتاده است. آیا اجازه میفرمایید نبش قبر نموده و مدارک را بردارم؟
ایشان فرمود: همان قسمت از قبر را بشکافید و مدارک را بردارید. پس از چند روز آن جوان را دوباره در منزل آن بزرگوار دیدم. آقا از ایشان سوال فرمود: آیا شما کارتان را انجام دادید و به نتیجه رسیدید؟
جوان مضطرب و غمناک بود و پس از اصرار گفت: وقتی من قبر را نبش کردم دیدم مار سیاه و باریکی دور گردن مادرم حلقه زده بود و دهانش را در دهان مادرم فرو برده و مرتب او را نیش می‌زند .
چنان منظره وحشتناک بود که من وحشت کردم و قبر را پوشاندم.
آقا از آن جوان سوال کرد: آیا مادرت کار زشتی در روران زندگیش انجام می‌داد؟ گفت:من چیزی به خاطر ندارم. فقط او در ارتباط با نامحرم بی پروا بود و پوشش و حجاب را رعایت نمی‌کرد و از صحبت و شوخی و خنده با نامحرم باکی نداشت و چون پدرم از رفتار او ناراحت بود او را نفرین می‌کرد!»

نرم افزار حجاب را بهتر بشناسیم

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.