یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

حجاب این نیست!

بعضی از خانمهای جامعه ی ما با خود فکر می کنند تنها با یک پوشیه زدن حجابشان کامل می شود و بس، یعنی هم اینکه محرم و نامحرمی چهره ی آنها را نبینند و نشناسند برایشان در حفظ حجاب کفایت می کند، این در حالی است، نوع پوششی که زیر چادر خود دارند اصلاً شایسته ی یک زن محجبه نیست. چادر آنها با راه رفتن باز شده و باعث جلب نظر دیگران به پوشش زیر چادر می شود، پوششی رنگی، گاهی تنگ و کلاً غیر برآزنده. شاید اینها فکر می کنند زیبایی های یک زن در چهره او خلاصه می شود و بس و پنهان داشتن این زیبایی از نگاه دیگران مصونیتی برای آنها ایجاد می کند که این مصونیت نیاز های دینی آنها را بر طرف می کند.

اما خوب می دانیم که نه تنها حجاب کامل داشتن یک زن به پوشیه نیست که هیچ به چادر داشتن تنها هم نیست، آنچه که حجاب کامل و واقعی را برای یک زن با خود به همراه دارد نوع پوشش پس زمینه ای چادر یک زن می باشد که اگر آن پوشش همخوانی با چادر و حجاب ظاهری خانم ما نداشته باشد و با کنار رفتن لحظه ای و حتی غیر عامدانه بی حجابی را برای خانم ما به بار بیاورد در حقیقیت این خانم ما هم در لیست بی حجاب ها قرار گرفته است چون آنچه را تلاش کرده با پوشیدن چادر و زدن پوشیه از نگاه نامحرم پنهان دارد به طرز ناشایسته ای در معرض نگاه نامحرم قرار گرفته و آنچه نباید اتفاق بیافتدد افتاده.

منبع: talazee.blogfa.com / نرم افزار حجاب

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *