یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

یک چادر برای آقا مجید بیاورید!

شهید دکتر مجید شهریاری
_ یک چادر برای آقا مجید بیاورید!
شهید دکتر شهریاری در مقطعی برای دانش آموزان دبیرستانی تدریس خصوصی داشت؛ اما رها کرد.
گفتم: چرا رها کردی؟
گفت: بعضی خانواده ها آداب شرعی را رعایت نمی کنند.
بعد خاطره ای تعریف کرد. گفت: آخرین روزی که برای تدریس رفتم، مادر نوجوانی که به او درس می دادم، بدحجاب بود. مدتی پشت در ایستادم تا خودش را بپوشاند؛ اما بی تفاوت بود.
گفتم: لااقل یک چادر بیاورید، من خودم را بپوشانم! از همان جا برگشتم.
(مشرق نیوز)

_ دانشجوی مانتویی
رفتار دکتر شهریاری به گونه‌ای بود که آدم‌ها را به مسائلی راغب می‌کرد.
خیلی از دختران دانشجو که هنگام ورود به دانشگاه با مانتو بودند، بعد از یکی دو سال که با ایشان یا دکتر عباسی آشنا می‌شدند، چادری می‌شدند.
(مشرق نیوز)

_ دختران هسته ای 
سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین می گوید: حجاب کامل دانشجویان، آن هم در آزمایشگاه هسته‌ای نشان داد که تاثیر کلام استاد شهید شهریاری چه مقدار در پرورش جوانان مؤثر است.
سالها قبل که مسئول تحقیقات صنعتی و دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح بودم، به اقتضای شغلم به بسیاری از دانشگاهها، مراکز پژوهشی و علمی کشور می رفتم.
از جمله روزی به دانشگاه شهید بهشتی رفتم. وارد آزمایشگاه شدم، دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول فعالیت پژوهشی بودند. با دیدن دانشجویان دختر که در آزمایشگاه لیزر و هسته‌ای با دستگاه‌های ظریف و حساس، آنجا چادر بر سر داشتند، خیلی خوشحال و در عین حال متعجب شدم.
با دیدن این صحنه که در چنین رتبه علمی با برترین کشفیات و پژوهش‌های علمی، اینقدر به مسائل دینی توجه می‌شد، کنجکاو و علت را جویا شدم.
چون این موضوع نمی‌توانست از روی اجبار باشد، آن هم در محیط خاص آزمایشگاه.
وقتی از مسئولین دانشگاه پرسیدم، پاسخ دادند: استاد این دانشجویان فردی مؤمن و از بچه‌های جنگ است که نفوذ کلام و ارتباط صمیمی‌اش با دانشجویان، الگویی از او ساخته که تمامی دانشجویان او به مسائل دینی و رعایت احکام شرعی علاقه‌ مند شده‌اند، تا آنجا که دختران همگی داوطلبانه چادر بر سر دارند.
وقتی پیگیر شدم، دیدم آن استاد، دکتر مجید شهریاری است؛ دانشمند عزیزی که در راه اعتلای علمی کشورمان جان عزیز خود را تقدیم کرد.
(خبرگزاری بسیج)

    یک پاسخ به “یک چادر برای آقا مجید بیاورید!”

    1. سلام لطفا به وب من سر بزنید و نظر بگذارید.تبادل لینک کنیم؟

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *