یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

گناه کار، رشد فکری ندارد!

دکتر سید جواد مصطفوی
گناه کار، رشد فکری ندارد
«…گنهکار از دیدگاه امیرالمؤمنین(علیه السلام) رشید نیست، رشد فکری ندارد، مصلحت خود را تشخیص نمی‌دهد.
مثلاً‌خانمی که بدون حجاب از خانه بیرون می‌آید از نظر علی(علیه السلام) سفیه است. خداوند برای نگهداشتن او از تیرهای زهرآگین چشم چران‌ها و شهوترانان، حجاب را واجب کرده است؛ بنابراین اصل بر «حجاب داشتن» است و بی‌حجابی بر زنان تحمیل شده است.

خدا لعنت کند و آن به آن عذابش را زیاد کند رضا خان قلدر را که با زور، بی‌حجابی را بر زن ایرانی تحمیل کرد. در همین شهر مشهد در مسجد گوهرشاد، مزدورانش دو هزار نفر را کشتند و پنج سال چادر و مقنعه از سر زنان مسلمان می‌کشیدند تا دستور مخالف دین و عقل و فرهنگ ایرانی (یعنی بی‌حجابی ر) یعنی دولت انگلستان به او دیکته کرده بود، اجرا کنند.
در همان زمان، زنان عاقل با این برنامه مخالفت کردند، مبارزه منفی کردند؛ از خانه بیرون نمی‌آمدند مگر بسیار کم و. …و با این بسیار مشکل بود، اما دین و عفت خود را حفظ کردند، ولی عده‌ای گول شیطان را خوردند و خوشحال هم شدند و فرزندان خود را هم همانگونه تربیت کردند و ما الان گرفتار سفاهت و بی‌عقلی اینها هستیم.
(دکتر سید جواد مصطفوی، پرتوی از نهج البلاغه، ص ۵۶ـ۵۷٫به نقل از گنجینه عفاف: مهدى نصیریان دهزیری)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *