یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

چادر زنان ما …

حاج احمد آقا خمینی
_ عامل صیانت
زن مظهر تحقق آمال‌های بشری است زیرا خانواده به عنوان اساسی‌ترین واحد اجتماعی بدون ایفای نقش حقیقی زن مفهومی نخواهد داشت، امروز به وسیله دشمنان اسلام، چهره‌ای مخدوش و غیر واقعی از زن مسلمان ارائه شده است. اگر ما حجاب را عامل صیانت از ارزش‌های انسانی و اسلامی زن می‌دانیم و ایفای نقش مثبت، مؤثر و سازنده‌ی اجتماعی زن را در پرتو عفت و پاکی او عملی می‌دانیم، باید دستگاه‌های تبلیغاتی غرب‌ ما را زورگو، مرتجع و قرون وسطایی معرفی کنند، در صورتی که آنان، زنان مسلمان را در جوامع خودشان مجبور به بی حجابی و دوری از پوشش‌های اسلامی می‌کنند، در یک چنین شرایطی آنها طرفدار آزادی زنان هستند و ما که می‌خواهیم زنان با حفظ عفت خود در صحنه‌های گوناگون جامعه حضور فعال داشته باشند، مستبد هستیم؟!..
(حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خمینی، در دیدار گروهی از زنان، ۲۴/۹/۱۳۷۱ ش. به نقل از گنجینه عفاف: مهدى نصیریان دهزیری)

_ اگر ما نتوانیم
…اگر ورزش سالم بانوان، مورد توجه و حمایت قرار نگیرد، چگونه می‌توانیم خلأ ورزشی و تفریحی آنها را پر کنیم؟‌اگر ما نتوانیم اوقات فراغت بانوان را به گونه‌ای سالم و مبتنی بر ارزش‌های اخلاقی و انسانی پر کنیم، دشمنان اسلام، به روشی ناسالم این کار را خواهند کرد…
(حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خمینی، در دیدار بانوان ورزشکار، ۲۳/۱۱/۱۳۷۲ ش به نقل از گنجینه عفاف: مهدى نصیریان دهزیری)

_ چادر زنان ما
در عرصه مبارزه فرهنگی، چادر زنان ما الگویی برای زنان مسلمان سراسر دنیا شده است و این الگو هرگز برای آمریکا و متحدان فرهنگی او قابل تحمل نیست.
(حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خمینی، در دیدار با انجمن‌های اسلامی، ۲/۹/۱۳۶۹٫ به نقل از گنجینه عفاف: مهدى نصیریان دهزیری)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *