یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

چادر برای زن بهتر است

حضرت ایت الله العظمی مظاهری
سوال: عده ای همراه با تبلیغات فرهنگی دشمن در روزنامه ها و سخنرانی هایشان می گویند: چادر برای بانوان مکروه است و باید پوشش جدید مانند مانتو و کت و دامن با رنگهای متنوع جایگزین چادر مشکی شود. آیا چنین حرف و اقدامی صحیح است یا نه؟ خواهشمند است نظر شریفتان را مرقوم فرمایید.
چادر مشکی برای خانم یک سنت شرعی و ملی است وانگهی باید در حفظ آن کوشا باشیم و اگر اینگونه حرفها درست بود علما و بزرگان و مراجع تقلید و حضرت امام (رحمه الله علیه) و مقام معظم رهبری (مدظله العالى) بهتر از دیگران می دانستند . مقید بودن خانم های آنان به چادر مشکی یک امر ضروری است.

امام خمینی رضوان الله علیه
چادر ندارید؟
خانم مرضیه حدیدچی(دباغ) می‌گوید:
در مهران پایم صدمه خورده بود و هنوز عصایی زیر دستم بود. با مانتو شلوار خدمت امام رسیدم تا از جنگ در منطقه مهران گزارش بدهم.
ایشان فرمودند: شما چادر ندارید؟ بگویم احمد برایتان یک چادر بخرد؟
گفتم: نه حاج آقا! چادر دارم؛ اما چون به کوه می‌رفتم و اسلحه روی دوشم و فشنگ به کمرم و قمقمه به پهلویم آویزان بود، گاهی هم سه پایه تیربار را روی دوشم می‌گرفتم و از کوه بالا می‌رفتم. این بود که اگر چادر هم به سرم می‌کردم، دیگر خیلی مشکل بود.
فرمودند: چادر برای زن بهتر است.
من هم از همان جا آمدم و چادر سرم کردم و دیگر برنداشتم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.