یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

نیمکت آخر کلاس (شهید مرتضی شاملو)

شهید مرتضی شاملو
_ نیمکت آخر کلاس 
تنها می نشست روی نیمکت آخر کلاس. وقتی هم که زنگ می خورد می گذاشت همه بچه ها بروند، بعد از کلاس خارج می شد. راهنمایی بود. مدرسه شان مختلط بود، دختر و پسر سر یک کلاس. حاضر نبود با دخترها روی یک نیمکت بشینه، حتی نمی خواست باهاشون هم قدم بشه. جنگ که شد نیمکت آخر کلاس تنها ماند با یه گلدان گل به جای مرتضی.
(سردار کوهستان، ص ۹٫)

شهید محمود اسدی پور
_ سر به زیر               
خواهر زاده اش مریض شده بود. با ماشین، آنها را برد بیمارستان. وقتی خواست پیاده بشه دید اطرافش پر از خانم های بد حجابه. نشست داخل ماشین و سرش را زیر انداخت. دو ساعتی طول کشید تا برگشتند. همانطور نشسته بود و سرش پایین بود.
(مجموعه خاطرات، ج ۴، ص ۴؛ حسین رضایی و الهه حاجی حسینی: حجاب، نگاه، شهدا، ص۶۵٫)

شهید عباسعلی عباسی
_ پرهیز از گناه      
سال دوم دانشگاه بود. طبقه ی دوم خانه برادرش زندگی می کرد. تصمیم گرفت به خوابگاه برود. برادر خیلی اصرار کرد تا بماند، ولی حاضر نشد. گفت: «این جا هوا خیلی گرمه، اگه بخوام پنجره ها را باز کنم، مشرف به خونه همسایه است. نمی خواهم به گناه آلوده شوم».
(سیرت شهیدان، ص ۵۹؛ حسین رضایی و الهه حاجی حسینی: حجاب، نگاه، شهدا، ص۶۷٫)

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *