یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

وصیت نامه شهید محمد علی عزیزی

«أَلَا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ» دل آرام گیرد به یاد خدا ‏
بسم الله الرحمن الرحیم بسم رب الشهدا و الصدیقین …‏
با حمد و سپاس خدای تعالی و ایزدمنان را که اول الاولین است سپاس آن خدای را که بخشنده و پوشاننده گناهان ماست درود و سلام بر پیغمبر خاتم محمد و ائمه اطهار و بر اولیاءالله.

خداوندا تو را شکر می‌کنم که به این بنده حقیر و گنهکارت اجازه داده ای تا برای رضای تو به جنگ بیاید خداوندا گناهان مرا ببخش و اگر به درجه شهادت نائل گشتم. مرا با شهدای مخلص خودت محشور بگردان و دریچه مغفرت و رحمت بی پایانت را بروی من بگشای.
درود من برهبرم که راهنمای ما به سوی شهادت و مسلخ عشق است از برکت این رهبر بود که چهره واقعی اسلام و قرآن را باز شناختیم پیرجماران بود که مرا از ضلالت و گمراهی و فساد نجات داد و بسوی شهادت و سعادت دنیا و آخرت همراه کرد پس بیش از پیش قدر این رهبر را بدانید و به نصیحتهای وی گوش دهید.

پدر و مادر مهربان و غم پرورم سلام مرا بپذیرید و مرا ببخشید که نتوانستم محبتهای شما را جبران کنم بخدا قسم اگر تمام شب و روز در خدمت شما بودم و به شما محبت می‌کردم باز هم کم و ناچیز بود چه رسد به این که من اصلا کاری برای شما نکرده ام. پدر و مادر هر چند من می‌روم و از شما جدا می‌شوم اما شما ناراحت نباشید و این را بدانید که من امانتی در نزد شما بودم و مبادا پس از شهادتم گریه کنید و اشک بریزید وقتی نماز می‌خوانید برایم دعا و طلب مغفرت کنید.

پدرم مبادا روحیه‌ات را ببازی و تحت تاثیر احساسات قرارگیری دشمنان اسلام را شاد کنی تا آنجا که جان دارید از ایران و انقلاب و رهبر و روحانیت دفاع کنید. پدر عزیزم مرا برای رضای خدا به جبهه فرستادی همانطور که موقع اعزام ناراحت نبودی اگر من شهید شدم نیز ناراحت نباش مادرم تو باید افتخار کنی که فرزندت در راه خدا به این مقام والا رسید من هم افتخار می‌کنم که در دامان مادری همچون تو پرورش یافتم و به این مقام والا رسیدم. مادرم مبادا صبرت لبریز شود تو نباید ناراحت باشی که فرزندت فدای راه حق و حقیقت شد مادرم برای رسیدن صبح پیروزی شادی کن.

و اما ای برادران و خواهرانم درس بخوانید چون میهن اسلامی ما به فرزندان با سواد احتیاج دارد و سعی کنید درس خواندنتان با اخلاص و تقوا باشد که در این صورت پیروز می‌شویم و گرنه امکان ندارد
و شما ای خواهرانم زینب‌گونه باشید و وقتی ازدواج کردید فرزندانی نیک و اصیل تربیت کنید برایم گریه نکنید که من به زندگی جاوید رسیدم.
و در آخر از همه حلالیت می‌طلبم و از همه فامیل و دوستان می‌خواهم که هر بدی دیده‌اند حلال کنند و از همه شما می خواهم که از فضل بی‌کران خدا نا امید نشوید و من ناامید نشدم با دلی محزون و به نگاه عاشقانه به سویش شتافتم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته‎ ‏خدایا خدایا رهبر ما را تا انقلاب حضرت مهدی نگهدار ‏خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار‎.
( وصیت نامه شهید محمد علی عزیزی ۱۳/۱۲/۱۳۶۳)

 

نام :                               محمد علی
نام خانوادگی :                  عزیزی
نام پدر :                          رضا
تاریخ تولد :                      ۱۳۴۶/۱۱/۱
محل تولد :                       مشهد مقدس
تأهل :                             مجرد
تحصیلات :                        تهذیب
محل تحصیل :                   مدرسه امام محمد باقر (ع)
مسؤولیت :                       امدادگر تخریب چی
نوع اعزام :                       بسیج
تاریخ شهادت :                  ۱۳۶۳/۱۲/۱۳
علت شهادت :                  اصابت ترکش به سر
محل دفن :                       مشهد بهشت رضا (ع)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *