یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

وصیت نامه شهید محسن شادکام

بسم الله الرحمن الرحیم
اعوذ باللّه من الشّیطان الرّجیم- وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ.
سلام علیکم امشب شب عملیات است و شبى است که از مدتها آرزویش را مى کشیدیم بحمداالله خداوند مرا از لجنزار شهر نجات داد و به بهشت جبهه آورد و ان شاءالله نیز از ظلمتکده دنیا به جوار ربوبى خویش رهنمونم خواهد ساخت.

بارى بر طبق وظیفه شرعى لازم دانستم، چند نکته‌اى خدمتتان عرض کنم نخست به پدر و مادرم این عزیزانى که مرا تا به اینجا رسانیده‌اند و در عین حالیکه بسیار براى من زحمت کشیدند وقتیکه مسئله خدا و امتحان پیش آمد بدون حتى کوچکترین حرفى که مانع حرکتم بشود مرا تقدیم این راه نمودند و همانطور که درباره جواد اثبات کردند سرافراز از امتحان الهى بیرون آمدند من سعى مى‌کنم تنها کارى که از دستم در مقابلشان برمى‌آید که همان دعا است را انجام دهم باشد که خداوند ایشان و تمامى خانواده‌هاى شهدا را به احسن وجه پاداش دهد.

تذکرى داشتم و آن اینکه سعى کنید حال که پدر و مادر شهید شده‌اید خاضع‌تر از پیش و بدهکارتر از پیش نسبت به خدا و انقلاب باشید. چرا که او بود که این مقام رفیع و شامخ را به شما داد و شما را شایسته این چنین جایگاهى دانست، پس سعى کنید که بیشتر شاکر باشید و سعى کنید کمتر از مزایاى دنیوى که برایتان فراهم مى‌آید نسبت به همین مسئله خانواده شهید شدن استفاده کنید.

و اما تو خواهرم مرا ببخش و تنها سفارشى که بتو دارم این است که چه الان و چه در آینده تنها و تنها حجابت، حجابت و حجابت را به احسن وجه حفظ کن و به نجمه‌جان هم همین سفارش را بکن. از تو هم خاضعانه آرزو دارم که مرا ببخشى و لفظ بخشیدم را به زبانت جارى کن.

و در آخر مخاطبم همه شما هستید:
۱- به خواهران خودم و مادرم و خواهران دینیم سفارش مى‌کنم، خواهر اگر مى‌خواهى به من و شهید ارج نهى تنها حجابت را نگه‌دار که حربه دشمن در حال حاضر همین از بین بردن حجاب است و بس و فاسدکردن جوانها و نیزبه شما توصیه مى‌کنم از تجملات زندگى دورى کنید و بیشتر به خدا متصل شوید و به نمازهایتان بیشتر اهمیت دهید و از غیبت مرسوم در بین‌تان دورى کنید که خدا آنرا نمى‌پسندد.
و اما تو خواهرم مرا ببخش و تنها سفارشى که بتو دارم اینست که چه الان و چه در آینده تنها و تنها حجابت، حجابت و حجابت را به احسن وجه حفظ کن و به نجمه‌جان هم همین سفارش را بکن.

۲- به برادران و پدرم و برادران دینیم عرض مى‌کنم که اولا جبهه و ثانیا جبهه و ثالثا جبهه را فراموش نکنید. که همه اسلام امروز به جبهه و پیروزى آن متصل است پس هم خود را در تقویت آن قراردهید و جاى من و سایرین را که از این جمع کم شده‌ایم پرکنید که فردا نزد رسول خدا و اولیائش خجالت زده نشوید هستند کسانى که به بهانه ازدواج و زن و خانه و درس و کار حتى یکبار هم تا حال به جبهه نرفته‌اند و یا قبلا به جبهه آمده‌اند و حال از جبهه و اهل آن بریده‌اند خدایا تو شاهد باش که من به اینها تذکر دادم و اعلام کردم آنچه را وظیفه مى دانستم اگر احیانا کسى مشکلش حاد است مى تواند مالا کمک کند آنهم در خور توانائى مالیش و دیگر اینکه امام را تنها نگذارید و فراموش نکنید سالهاى قبل پیروزى را که در لجن‌شاهى فروررفته بودید و امام به اذن خداوند نجاتتان داد.

به نماز زیاد اهمیت دهید که خیلى چیزها در همین عمل نهفته است خصوصا جماعت آن براى فرج مولامان امام زمان هم دعا کنید خدا خیرتان دهد والسلام على عبادا… الصالحین‎ خدانگهدارتان
یکشنبه ۶۴/۱۱/۲۰

 

نام :                                محسن
نام خانوادگی :                  شادکام
نام پدر :                           محمد
تاریخ تولد :                       ۱۳۴۶/۰۶/۰۱
محل تولد :                       مشهد مقدس
تأهل :                             مجرد
تحصیلات :                       تحصیلات حوزوی
محل تحصیل :                  مدرسه سلیمانیه
مسؤولیت :                      تخریب چی
نوع اعزام :                       بسیج
تاریخ شهادت :                 ۱۳۶۵/۰۱/۰۸
علت شهادت :                  انفجار مین
محل دفن :                       مشهد بهشت رضا (ع)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *