یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

هوشیاری دشمن

دشمن ما تنها امریکا و اسرائیل نیستند بلکه گاهی خودمان مهم ترین دشمن خودمانیم…

بصیرت مسئله ای بسیارمهم است. منظور من از بصیرت در این مطلب شناخت گام های دشمن و حرکت های بعدی او در شطرنج زندگی است.

در امر به معروف و نهی از منکر داریم که اگر می بینید مفسده ای در امر به معروف یا نهی از منکر شما هست نباید این کار را بکنید … نه اینکه نکنید بهتر است بلکه در اینجا این عمل واجب، حرام می شود.

گاهی اگر سریعا در مورد دسیسه دشمن موضع گیری کنیم به ضرر خودمان تمام خواهد شد. در مورد فیلم هایی که دشمنان ما در کشور و خارج از کشور می سازند و بعضا هم کیفیت مطلوبی از جهت تکنیکی ندارند این ما هستیم که آنها را به اصطلاح بولد می کنیم به جای اینکه کاری کنیم کمتر دیده شود. مثلا درمورد فیلم توهین آمیزی که درمورد پیامبر (صل الله علیه و آله) ساخته شد، این کشور مصر بود که مثل همیشه (و امیدوارم اتفاقی) درمورد این فیلم اظهار نظر کرد و گرنه کمتر کسی در دنیا از وجود چنین فیلمی باخبر می شد. دشمن نیز از همین خشم مسلمین نهایت سوء استفاده را کرد و خشونت مسلمین را برای هزارمین بار به رخ جهانیان کشید.

اگر قرار است ما کم حجابی را از جامعه کم کنیم (البته ایده آل این است که کلا کم حجابی نداشته باشیم) باید روش های صحیح آن را به کار بگیریم. اگر بخواهیم به روش های خشونت بار متوسل شویم دشمن ما که همیشه هوشیار است سوء استفاده خواهد کرد و به دلیل اینکه رسانه در اختیارش است این سوء استفاده در نهایت خودش خواهد بود پس ما باید ابتدا هوشیار باشیم. اینجاست که حکمت مراحل امر به معروف و نهی از منکر خودش را به ما نشان می دهد. یعنی اول قلبا ناراضی شو از آن عمل، بعدا با رفتار نشان بده یعنی مثلا آهی بکش یا مثلا رفتاری کن که غیرمستقیم آن بانو بفهمد وضعیت حجابش مناسب نیست.

اگر بازهم نفهمید و سخن گفتن با وی مفسده ای نداشت به او با نهایت احترام (لزومی ندارد که بی حرمتی شود… اگر خدای ناکرده مومن هم باشد که دیگر آبرویش از حرمت خانه خدا هم بیشتر است) تذکری لسانی می دهیم مثلا می گوییم خانم لطفا حجابتان را رعایت فرمایید.

یادمان باشد مهم این است که این بانو متوجه عمل خلافش شود (گرچه به پسران بد حجاب هم باید تذکر داد) نه اینکه ما افتخار کنیم که فلان بانو را با الفاظ زننده مان تحقیر کردیم و از این به بعد به خاطر تحقیری که شد چادری می شود!!!

تمامی مراحل امر به معروف و نهی از منکر تبصره ای دارد به نام «مفسده نداشتن» یعنی همین بصیرت که اگر این کار را بکنم آیا آینده اش خوب خواهد بود یا بد خواهد شد؟

نقل از : حجاب برتر

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *