یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

مجموعه خاطرات شهداء پیرامون توصیه به حجاب

_شهید یوسف کلاهدوز
کانون خانواده را اعتقاد به محرم و نامحرم نگه می دارد
از خصلتهای مهم و مثبت و قابل توجه شهید کلاهدوز، حسّاسیتش در مورد محرم و نامحرم بود. می گفت: «کانون خانواده را اعتقاد به رعایت این موضوع، سالم نگه دارید. حرفهایش همان دستورهای ائمه (علیهم السّلام) بود. او می گفت: ممکن است امروز عده ای بخواهند موضوع حجاب را در جامعه کمرنگ جلوه دهند. اما بزرگان دینی ما چنین دستور داده اند، ما هم برای آسایش و آلوده نشدن در زندگی مان باید رعایت کنیم.» همیشه با خلوص و اعتقاد قلبی می گفت: «سعی کنید با نامحرم ارتباط نداشته باشید.» اگر هم ضرورتی پیش آمد، با حجاب کامل در لباس و کلام برخورد کنید.»
(گوهر غیرت، ص ۳۹٫) ( پا به پای شهدا(۸)عفاف و حجاب، ص۱۱۶)

_ شهید علی موحد دوست
تأکید بر حجاب دختران 

یک سال بعد از عروسی، با فاصلۀ یک سال خداوند دو دختر به آنها داد. بیش ترین تأکید علی برای تربیتشان در زمینه حیا و حجاب بود. با آن که کوچک بودند. از همسرش می خواست چادر یا روسری سرشان کند.
(ستارگان درخشان (۱۰)، ص ۳۵٫) ( پا به پای شهدا(۸)عفاف و حجاب، ص۱۲۰)

_ شهید ابراهیم جعفرزاده
خواهرش را همراهی می کرد 

زمان شاه بود. حجاب و پوشش معنایی نداشت.
خیلی به خواهرش توصیه می کرد. به بقیه فامیل هم، چه کوچک و چه بزرگ، حرفش را می زد، اما با احترام. خواهرش که از مدرسه برمی گشت، از دور همراهی اش می کرد تا کسی برایش مزاحمت ایجاد نکند.
(ستارگان درخشان (۱۱)، ص ۹۹٫) ( پا به پای شهدا(۸)عفاف و حجاب، ص۱۲۱)

_ شهید حسن حسن زاده
می ترسم سر را بلند کنم! 

محبوب بود و مؤمن، دوستی نقل می کرد: یک روز به حسین گفتم تو گردنت درد نمی کند؟ گفت: «برای چه؟» گفتم: اگر در محل و کوچه سر را بلند نمی کنی، لااقل در خانه راحت باش. در جوابم گفت: «می ترسم سر را بلند کنم و چشمم به نامحرم بیفتد
(از زخم تا ظهور، ص ۱۴۲٫) ( پا به پای شهدا(۸)عفاف و حجاب، ص۱۲۲)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.