یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

ما مدعی دنیای غرب هستیم !

حالا مؤسسات وابسته به سازمان ملل یا غیر آنها یا فلان مجموعه‏ ى روزنامه‏ نگار بیایند به اسم حقوق بشر، موضوع حجاب و بعضى از این قبیل چیزها را زیر سؤال بکشند و اظهار طلبکارى کنند، این واقعیت قضیه را عوض نمیکند. ما از دنیا طلبکاریم. ما مدعی دنیای غرب هستیم !

دنیا که عرض میکنم، یعنى دنیاى غرب. ما هستیم که به دنیا خطاب میکنیم و میگوئیم: شما به بشریت عموماً و به زن خصوصاً خیانت کرده‏ اید؛ با کشاندن زن و مرد به وادى ابتلائات جنسى و برافروختن و دامن زدن به آتش زیاده‏ روى‏ هاى جنسی بى‏ قانون و بى‏ نظم در جامعه، با آوردن زن به شکل متبرج به وسط میدان.

معلوم است که زن، آن بخش زیباى آفرینش بشر است. این بخش زیبا به طور طبیعى با اندکى در پرده بودن همراه است؛ این خاصیت این بخش زیبا و لطیف وجود انسانى است. این پرده را دریدن و آنچه را که باید با نظم و قانون پیگیرى شود – آن نیاز غریزى انسانى، چه در زن و چه در مرد – بى ‏قانون و بى‏ نظم در جامعه رواج دادن، بزرگترین خیانتى است که در درجه‏ ى اول به زن و در درجه‏ ى بعد به همه‏ ى بشریت – زن و مرد – انجام گرفته؛ این کار را سیاستهاى غربى کرده‏ اند.
البته اولین ضرر و بزرگترین ضرر را هم خودشان برده ‏اند. الان مسأله‏ ى همجنس‏گرائى در دنیاى غرب یکى از ابتلائات است. البته به رو نمى‏ آورند؛ اما حقیقت قضیه این است که امروز براى اندیشمندان و آنها یکى از دردهاى بزرگ و غیرقابل علاج شده است؛ چاره‏ اى هم ندارند.

آنطور حرکت کردن، آنطور ادبیاتِ پرده‏ درانه و عریان در زمینه‏ ى مسائل ارتباط زن و مرد را به میان آوردن، آنطور جنس زن را – یعنى همان بخش زیبا و لطیف و مستور و در پرده‏ ى وجود بشر را – براى شغل، براى تبلیغات، براى کار، به میدان کشاندن، از لبخند او، از زیبائى‏ هاى او، از جسم او، از چهره‏ ى او براى ترویج فلان جنس بى‏ ارزش و پست، براى به دست آوردن پول استفاده کردن، این چیزها را هم دنبال خودش دارد؛ طبیعى است.

این کارها را دنیاى غرب کرده، این کارها را سیاستهاى غربى کرده ‏اند؛ مربوط به ادیان هم نیست، مربوط به مسیحیت و یهودیت هم نیست؛ مربوط به سیاستهاى جدیدى است که از حدود صد و پنجاه سال پیش – حالا دقیق نمیتوانم عرض کنم – در دنیا رایج شده.
به احترام آن دخترعفیف، نجیب، صبور،ساکت، سجاده نشین و باوقاری که باحجاب خود حقوق اولیه ی شهروندی را مراعات میدارد.

پیشکش شکوه، ووقارش، مضمون این آیات ربانی :

امروز آنان به شما می خندند وفردا شما به ایشان (مطففین ۲۹-۲۶)

نقل از : پایگاه اینترنتی حجاب فاطمی

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *