یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

حجاب از نظر زن آلمانی تازه مسلمان

به نام خدا

اسم قبلی من زابنیه است ماجرای تشرفم به اسلام از این قرار است. که در آلمان در همسایگی ما یک خانواده مسلمان اهل ترکیه زندگی می کردند.
دختران آنها در مدرسه با من دوست بودند و با هم رفت و آمد داشتیم، وقتی که من به خانه آنها می رفتم، می دیدم آنها نماز می خوانند کم کم جذب آنها شده، و با اسلام در تاریخ ۱۹۹۰/۱۲/۴ در مسجد اسلامی هامبورک به سرپرستی برادر محمد مقدم به دین اسلام تشرف یافتم.

گرازش گر: آیا فکر نمی کنید الگوی حجابی که اسلام برای زن در نظر گرفته زحمت دارد؟
هر موجودی برای مصونیت از آسیب دشمن و بیگانه به دنبال حفاظ و مامن و پناهگاهی می گردد تا در پناه آن احساس امنیت و آرامش کند، شما اگر یک لاک پشت را در نظر بگیرید، مشاهده می کنید که چگونه درون پوستی سخت و مقاوم می رود تا از گزند دشمن ایمن باشد. چرا انسان و زن مسلمان اینگونه نباشد آدم وقتی که دنبال محافظی می گردد تا او را انگشت نمای غیر نکند و او را از جلب توجه دیگران حفظ کند چه بهتر که حجاب را انتخاب نماید.

حجاب برای من نه تنها زحمت و تحمیل نیست، بلکه یک اصل مسلم و خدشه ناپذیر است که از عقیده ام سرچشمه گرفته است و در صددم که عقیده و حجابم را برای همگان ابراز داشته و توضیح بدهم. این من بودم که در حجاب وارد شدم و دریافتم که حجاب یک ارزشی است و ارزشهای دیگر در کنار حجاب به من ارزانی می شود، نه اینکه حجاب بر من تحمیل شده باشد. من خودم اینطور تصمیم گرفتم…

منبع: کتاب داستانهای حجاب (قصه‌ها،خاطرات،نامه‌ها)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.