یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

نقش مرد در حفظ حجاب خانواده

آیا مردان نقشی در محیط خانواده و اجتماع در خصوص رعایت حجاب توسط زنان و دختران خود می توانند داشته باشند ؟
بدیهی است هیچ مسلمانی در خصوص سرنوشت دنیوی و اخروی اعضای خانواده خود نمی تواند بی تفاوت باشد، مگر انسان های نادری که قید هرگونه مسئولیت پذیری را زده باشند و یا به دلیل بی اعتقادی به معاد به سعادت اخروی خانواده خود نیاندیشند.
مسئولیت پذیری در مقابل اعضای خانواده یک آموزه قرآنی است و عمل به مقتضای آن، عمل به یک وظیفه دینی است .
قرآن کریم در آیه شش سوره تحریم می فرماید: (ای کسانی که ایمان آورده اید، خود و خانواده خویش را از آتشی که هیزم آن انسان و سنگ ها است، نگه دارید)

پس برسرپرست خانواده لازم است اعضای خانواده اش را به سوی تقوا و طاعت الهی سوق دهد و آنها را از معاصی بازدارد و در چنین صورتی است که به وظیفه ایمانی خود در برابر خانواده اش عمل کرده است.
با این وصف وظیفه مرد در برابر حفظ حجاب زن و فرزندان خویش نیز روشن می شود. بی حجابی زنان، هم برای دنیای انسان ها و هم برای آخرت آنان خطرناک است. زن بی حجاب، هم خود به سوی آتش روان است و هم دیگران را به سوی آتش دعوت می کند. بنابراین، بر پدران و همسران با ایمان لازم است فرزندان دختر و زنان خود را از بی حجابی بازدارند و این وظیفه ای سنگین برعهده سرپرست هر خانواده است، خصوصا در شرایطی که بی حجابی در جامعه شایع باشد. درحالی که بی تفاوتی مردان، سبب می شود بی حجابی توسط زنان و دخترانی که متمایل به آن هستند، به درون جامعه راه یابد که البته درنتیجه چنین امری نیز هم خانواده ها و هم اجتماع آسیب خواهند دید. بنابراین، مردان با ایمان، که غیرتمندی از نشانه های آنهاست، تحت هیچ شرایطی نباید به زنان و دخترانشان اجازه دهند که راه انحرافی بی حجابی را بپیمایند و با بی حجابی خود باعث انحراف دیگران شوند.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *