یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

سرگذشت مانتوی بدن نما

۶ جوان که به اتهام آزار و اذیت یک دختر ۱۹ ساله و سرقت طلاهای او دستگیر شده اند، انگیزه خود را از اعمال مجرمانه، پوشش نامناسب این دختر اعلام کردند.
دختر ۱۹ ساله ای با مراجعه به دادسرای جنایی تهران، در شکایتی عنوان کرد: وقتی قصد عزیمت به خانه یکی از بستگانم را داشتم، از سوی چند جوان موتور سوار اذیت شدم و برای رهایی از آزار و اذیت آنها هنگامی که سوار یک خودروی مسافرکش شدم، چند دقیقه بعد آنها با سد کردن راه و با تهدید چاقو، مرا سوار موتور کردند و پس از انتقال به یک ساختمان مخروبه، مورد آزار و اذیت قرار گرفتم و طلاهایم نیز توسط آنان به سرقت رفت.
در پی این شکایت، بازپرس شعبه دوم دادسرای جنایی تهران دستور دستگیری متهمان را صارد کرد و پس از گذشت چند ساعت هر ۶ جوان مزاحم دستگیر شدند و تحقیق از آنان آغاز شد. این متهمان در اعترافات خود عنوان کردند: حرکت های جلف و ناشایست این دختر و استفاده وی از مانتوی بدن نما باعث شد تا تصمیم به آزار و اذیت وی بگیریم و به عبارتی انگیزه ای برای ما ایجاد شد تا با وجود آنکه سارق نیستیم، او را تعقیب کنیم و سپس وی را مورد آزار و اذیت قرار دهیم.
در پی این اعترافات، بازپرس دادسرای جنایی تهران دستور قضایی لازم را در خصوص پیگیری این پرونده صادر کرد.

(فرهنگ اسلام، ۲۰ /۳/۸۲٫) (شکار جوانان، جلد۲، ص ۲۱۷-۲۱۸)

  یک پاسخ به “سرگذشت مانتوی بدن نما”

  1. بانو گفت:

   ای وای بمیرم براشون طفلکیا
   چقده مظلوم بودن
   اصلا سارقم نبودنا!
   طفلیای معصوم. دلم کباب شد

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *