یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

زنانی که نمایش طلا بلای جانشان شد

چندی قبل « محمد- ف» بیست و چهار ساله به همراه همسرش برای تزریق آمپول فرزندش به درمانگاهی در شهرستانی مراجعه کردند، و به علت نبودن تزریقات چی در مانگاه به منزل او رفتند و به هنگام تزریق آمپول توسط «خانم…» محمد با دیدن گردنبند طلای او، دچار وسوسه شده در ذهن خود نقشه قتل آن زن را طراحی کرد. محمد دو ساعت بعد از خارج شدن از خانه زن تزریقات چی به بهانه جا ماندن کلید منزل و دریافت آن به منزل او مراجعه کرده و با حیله و نیرنگ داخل رفت و آن زن و کودک خردسالش را به قتل رساند و گردنبندش را به سرقت برد.

(کیهان، ۷۶/۱۰/۱۶)

قاتل زنان اراکی ضمن معرفی همدستان خود تاکنون به قتل ۹ زن اعتراف کرده است. ابوطالب . م و یزدان. ک که در اراک به خرید و فروش نان خشک، فروش موز و کمپوت مقابل بیمارستان ولیعصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و کرایه تیوپ مقابل پیست اسکی شازند اشتغال داشتند و هر دو متأهل و دارای دو سه فرزند هستند، با دادن وعده های واهی به زنان به مناطق خلوت می کشاندند و پس از آن که آنها را با روسری خفه می کردند، طلاهای آنها به سرقت می بردند. قاتلان انگیزه قتل ها را پس از سرقت طلاجات مقتولان، نداشتن وجهه اجتماعی نزد خانواده و طرد شدن از سوی آنها اظهار کردند.

همچنین یزدان که همسرش با وجود چند فرزند از او طلاق گرفته، قتل زنان را نوعی انتقام جویی ذکر کرده است. ابوطالب و یزدان که یک مورد از قتل ها را با معاونت زنی به نام ستاره انجام داده اند، به زنان می گفتند که مثلاً طلای زیادی را سراغ دارند که می توانند آن را به قیمت ارزان بخرند و یا مرد پولداری هست که در پی همسر مناسبی است و مقتولان را به انگیزه خرید طلا و یا آشنایی با مرد مذکور از خانه بیرون می کشیدند و در جای مناسب آنها را به قتل می رساندند. تحقیقات در خصوص این پرونده ها ادامه دارد.
(کیهان، جام جم، ایران ۸۱/۱۲/۱۷ )

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *