یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

حجاب سد نگاه مردان بی غیرت

خانم ب ، ث متخصص مامایى از آمریکا در دانشگاه مشهد: … آنچه را اکنون از حجاب گرفتن در خود احساس مى کنم این است که خیلى احساس آرامش و آسایش خیال، در خیابان و اجتماعات مى نمایم و از اینکه حجاب سد نگاه مردان بی غیرت بیشمارى است، از با حجاب بودن خود بسیار خرسند مى شوم و این در حالى است که هنوز در خانواده و ضمن معاشرت با دوستان، رعایت حجاب از طرف من قبولش براى آنها مشکل است .
ولى من در این مورد نه تنها با وجود تنها بودن در بین عده اى از معاشرین فامیلى، خود را ناراحت نمى بینم بلکه از خداوند متعال که توفیق داد آن را آگاهانه بپذیرم و همچنین از مسببّین و مشوّقین دلسوزى که مرا با دلیل، به حجاب گرفتن دعوت نمودند (از جمله کتاب بهاى یک نگاه ؟! و نشریه مقدماتى نگاه پاک زن و نگاه هاى آلوده به او) بسیار ممنون و متشکر و سپاسگزارم .
اکنون وقتى زنى را که در اثر ناآگاهى، بى حجاب مى بینم، دلم به حال او مى سوزد و در صدد هستم به هر صورتى که ممکن شود، او را متوجه سازم که متمدن نشان دادن خود فقط در این نیست که با پیروى از مُدپرستى و جلب نظر دیگران و به صورت زننده اى آرایش کردن، جلوه شوى .
من در گذشته، چه در ایران و چه در خارج، متوجه ناامنى ها و چشم چرانى هاى مردان به زنان بودم که چقدر موجب عذاب عده اى از دختران و زنان پاک قلب بوده و چه بسا اتفاقات ناگوارى را که موجب هتک حرمت و رفتن آبروى خیلى ها مى شد، دیدم یا شنیدم که شرح تفصیلى آن از حوصله این مختصر خارج است. به امید روزى که از هر جهت امنیت در جهان برقرار گردد.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *