یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

حجاب زنان در آخرالزمان از دیدگاه امام علی علیه السلام

امام علی(علیه السّلام) فرمود: « پوشیدگی زن (با توجه به موقعیت روحی و جسمی اش) برای وضعیت او سازگارتر است و زیبایی اش را پایدارتر می سازد .»
حجاب زنان در آخرالزمان از دیدگاه امام علی(علیه السّلام):
«در آخر الزمان که بدترین زمان ها است، زنانی هستند که در حالی که پوشیده اند، برهنه اند (لباس نازک و بدن نما به تن دارند )، با خودآرایی از خانه بیرون می آیند، آنها از دین بیرون رفته اند و در فتنه ها داخل شده اند، به شهوات تمایل دارند و به سوی لذات نفسانی می شتابند، حرام های الهی را حلال می شمارند. اینان در دوزخ به عذاب ابدی گرفتار خواهند شد.»
امروزه زنان به دنبال مدهای گوناگون، کفش و لباس هایی را انتخاب می کنند که نه تنها آنان را نمی پوشاند بلکه زیباییهای اندام آنان را آشکار و برجسته تر و اندام آنان با این پوشش ها برهنه تر جلوه می کند.
با توجه به فرمایش مولا امیرالمومنین علی(علیه السّلام) وقتی زن خود را از هر مرد نامحرمی پنهان کرد و تمام زیبای ها و دلربایی هایش را به شوهر ارائه کرد و عملا به همسرش فهماند که به مردی غیر او فکر نمی کند، و آن مرد باور کرد که همسرش به او عشق می ورزد، خداوند تبارک و تعالی مهر، محبت و عشق او را در قلب شوهرش افزایش می دهد و چنان در قلب او جای می گیرد که هنگام خروج از منزل هم، در فکر پایان کار و بازگشت به منزل و در کنار معشوق به سر بردن است.
بر خلا، زنی که به خواسته های شوهر اهمیت نداده و به دلخواه خود عمل می کند و عملا باعث بی میلی، دلسردی و دوری شوهر از خانه و زندگی می شود و با مخالفت های خود، شوهر را به جای دیگر مایل می سازد.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *