یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

حجاب از نظر اسلام

حجاب از نظر اسلام ، سبب تحکیم روابط افراد خانواده و بر قراری صمیمیت و همچنین موجب حفظ سلامتی اجتماع می شود و آرامش روانی در برابر هیجانات و التهابات بنیان ساز ایجاد می کند. حجاب و نقش آن در استحکام خانواده از جمله اهداف متعالی اسلام است که باید در کانون خانواده ایجاد شود، به طوری که در این فضای صمیمی خداوند زن را عامل تسکین و آرامش روانی و پیوند در خانواده معرفی می کند. حجاب پوششی است که مردم را در برابر تهاجمات بیرونی محفوظ می دارد. جامعه ای که فرهنگ پوشش در آن حاکم نباشد و برهنگی در آن رایج است، خانواده و کل جامعه را رو به نابودی می کشاند.

این مهم در جامعه ما که رکن اصلی آن جمهوری اسلامی و دین مبین اسلام است نیز از جایگاهی مهم برخوردار بوده و همواره بر ضرورت رعایت آن تأکید شده است.
آنچه مشخص است؛ حجاب در اسلام از یک مسأله کلی و اساسی ریشه می گیرد و آن این است که اسلام می خواهد انواع لذتهای جنسی چه بصری و چه لمسی و چه انواع دیگر، به محیط خانوادگی و ازدواج قانونی اختصاص یابد و اجتماع منحصراً برای کار و فعالیت باشد.
اما نادانی نسل امروز از معنی و ضرورت رعایت حجاب، تضاد های رفتاری موجود در این زمینه و مشخص نبودن معنی و تکلیف جوانان در مورد حجاب است که نوعی گنگی رفتار را در برابر حجاب موجب شده و هرچه زمان می گذرد، با افزایش تأثیرات این گنگی در جامعه شاهد بروز مشکلات عدیده اجتماعی و فرهنگی هستیم که باید فکری عاجل برای این مهم شود.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *