یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

بی حجابی و گرایش زن به بعد غریزی منفی

حجاب یکى از وسایلى است که امکان تحقق بُعد معنوى را براى زن فراهم مى کند، بی حجابی و گرایش زن به بعد غریزی مى تواند بخصوص در گرایش زن به بُعد عاطفى از طریق ایجاد حالات جلب توجه در برابر مردان، شخصیت او را وابسته به مرد ساخته  اسیر خواسته او گرداند.
شخصیّتش آن مى شود که مرد خواهان آن است، و بدین لحاظ در جامعه هر روز به صورتى در مى آید و به خودآرایى مى پردازد تا در اجتماعات، بیشتر از سایرین (با توجه به بُعد غریزی) مورد توجّه مردان قرار گیرد (به جهت احتیاج به ارضاء بُعد عاطفى در خود).
این مسئله یکى از اساسى ترین مسائلى است که مانع ترقّیات زن در بسیارى از ابعاد مى تواند به شمار آید، از جمله: تحصیل علم و حتّى تکامل شخصیّت در این جهان …
با توسّل به حجاب، از گوهر وجود خود مى توان محافظت کرد، چرا که با بى حجابى، تنها این مورد نیست که شخصیّتش به حد غریزى تنزل مى کند، بلکه زن نیز احساس خفّت و خوارى مى کند.
زن با حجاب احساس حقارت نمى کند، بلکه به عنوان یک شخصیّت مستقل به حساب مى آید.
اگر در محیطى با مردان ناسالم مواجه شود، مطمئن است که لااقل خود، موجد انحراف فکرى نیست و حساب مردان ناپاک، پاى خودشان است که به تناسب عدم تقواى مردان مختلف، سرکشى و معصیت شان پاى خودشان نوشته مى شود.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *