یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

چرا باید در مقابل کسانی که با آنها بزرگ شده ایم حجاب داشته باشیم؟!

چرا باید در مقابل کسانی که با آنها بزرگ شده ایم و به آنها اعتماد داریم حجاب داشته باشیم؟!

پاسخ:
◘ فرامین خداوند متعال همه از روی حکمت است. مسلما او که آفریننده ی ماست بیشتر از خود ما به خیر و صلاح ما آگاه است. در احکام الهی اسلام، افراد به دو دسته ی محرم و نامحرم تقسیم می شوند و در بین افراد نامحرم طبقه ای وجود ندارد؛ یعنی نمی توان گفت که فلان مرد نامحرم تر از مرد دیگر است. نامحرم، نامحرم است و باید در برابر او حجاب را رعایت کرد.
افراد نامحرمی که ما با آنها ارتباط بیشتری داریم، اتفاقا به دلیل اینکه بیشتر از نامحرم های دیگر با ما ارتباط دارند، ممکن است به دلیل تناوب و تکثر ارتباط، توجهشان به ما جلب شود.
◘ با توجه به اینکه افراد سالم در سن بلوغ به جنس مخالف علاقمند می شوند، احتمال دارد علاقه ی ما نسبت به افراد فامیل (جنس مخالف) که بیشتر از دیگران (که شاید فقط یکبار آنها را می بینیم یا احتمال اینکه دوباره آنها را بتوانیم ببینیم کم است) در معرض دید ما هستند، به دلیل تکرار دیدن آن ها منجر به گناه شود.
◘ The national crime victimization survey نشان می دهد که در سال ۱۹۹۳-۱۹۹۲، ۹۲درصد تجاوز ها توسط یک مهاجم آشنا انجام شده است. حدود نصف تجاوزها و آزارهای جنسی علیه زنان توسط دوستان و آشنایانشان و ۲۶درصد، توسط دوست پسر صمیمی شان انجام شده است.[C.B.S News]

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *