یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

حس کنجکاوی، از من یک زن خیابانی ساخت

دختر جوانی که پس از فرار از خانه، یک سال بعد به همراه معلم خصوصی زبان خود در سعادت آباد تهران دستگیر شده است، در دادگاه جنایی تهران عنوان کرد: حس کنجکاوی، از او یک زن خیابانی ساخته است.
با شکایت والدین دختر بیست و یک ساله ای به نام راضیه در مجتمع امور جنایی تهران، رئیس شعبه ۱۶۰۳ جنایی تهران در این باره دستور پیگیری در شعبه ۱۱ آگاهی تهران را صادر کرد. با بررسی پرونده مشخص شد این دختر که خانواده اش از وضعیت خوب مالی برخوردار هستند، یک سال پیش بدون آن که با مشکلی مواجه باشد، از خانه متواری شده است.
با پیگیری این ماجرا، مأموران در پی به دست آوردن سرنخ های لازم، دختر را در منزل معلم خصوصی انگیسی اش در میدان کاج سعادت آباد دستگیر کردند و او را به شعبه ۱۶۰۳ جنایی تهران انتقال دادند.
راضیه پس از حضور در دادگاه، به قاضی گفت: پس از تماشای یک فیلم سینمایی، کنجکاو شدم و دوست داشتم بدانم یک دختر پس از فرار از خانه چگونه می تواند با مشکلات دست و پنجه نرم کند، اما یک هفته پس از فرار، وقتی داخل پارک بودم، جوانی که خود را صاحب کارخانه معرفی می کرد، مرا اغفال کرد و پس از رها شدن از سوی او، به دلیل مشکلات متعدد، زمانی به خود آمدم که تبدیل به یک زن خیابانی شده بودم. او در ادامه گفت: اوایل سعی می کردم شب ها را در بوستان ها سپری کنم، اما متوجه شدم برای دختری که از خانه فراری شده است، هیچ محلی امن نیست و اکنون که به گذشته خود می نگرم، احساس ندامت و پشیمانی می کنم، اما افسوس که خود کرده را تدبیر نیست.
این دختر در ادامه گفت: چندی پیش وقتی سوار خودرویی شده بودم، از سوی مأموران دستگیر و پس از محاکمه در شعبه ۱۶۰۱ به زندان و شلاق محکوم شدم. بعد از آزادی، خانه ریحانه هم مرا نپذیرفت و ناچار بار دیگر راهی خیابان ها شدم. در پی این اعترافات، متهم با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.
(جام جم، ۸۱/۹/۲۷)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *