یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

تهدید به سوء استفاده از عکس دختر شانزده ساله

زنی با مراجعه به کلانتری ۱۶۳ اوین، طی شکایتی عنوان کرد که در چند روز گذشته، چند جوان با ایجاد مزاحمت تلفنی برای خانواده وی، تهدید کرده اند که عکس هایی از دختر شانزده ساله ام در اختیار دارند که اگر مبلغ یکصد هزار تومان پول به آنها پرداخت نشود، آنها با استفاده از دستگاه هایی که در اختیار دارند، از این عکس ها سوء استفاده خواهند کرد.
در پی این شکایت و آموزش های لازم از سوی مأموران مبنی بر قبول خواست این افراد برای تحویل پول درخواستی، قرار لازم گذاشته شد و هنگامی که این سه نفر در محل حاضر شدند تا پول را دریافت کنند، از سوی مأموران دستگیر و با تشکیل پرونده، هر سه متهم تحویل مجتمع امور جنایی تهران شدند.
در بررسی و تحقیق در خصوص اعمال مجرمانه این سه جوان، هویت آنها وحید. د، پویا. خ و امیر اتابک. خ اعلام شد.
در جلسه تحقیق، ابتدا دختر جوان خطاب به قاضی گفت: یک روز که از مدرسه می آمدم، با امیر اتابک آشنا شدم و هر دو به یک کافی شاپ رفتیم و در ادامه او عنوان کرد که با نامادری اش زندگی می کند و به پول احتیاج دارد و من مقادیری پول به او دادم.
دختر جوان در ادامه گفت: با ادامه این ارتباط، تعدادی عکس یادگاری گرفتیم و یک روز تلفن خانه به صدا درآمد و امیر اتابک به اتفاق دوستانش مرا تهدید کردند که اگر به آنها پول بیشتری ندهم، عکس های مرا دستکاری کرده و آنها را در اختیار نزدیکانم قرار خواهند داد. با ثبت اظهارات دختر نوجوان، هر سه متهم با اعتراف به اعمال مجرمانه خود عنوان کردند که پس از آشنایی با دختران جوان و جلب اعتماد و اطمینان شان، از آنها عکس گرفته و سپس اخاذی می کرده اند.
در این اظهارات، قاضی پرونده با صدور قرار قانونی، هر سه متهم را برای تحقیق بیشتر به شعبه ۵ آگاهی تهران ارجاع کرد تا در خصوص سوابق و دیگر اعمال مجرمانه آنها تحقیقات تکمیلی صورت پذیرد.
قاضی پرونده در این باره به خبرنگار ما گفت: متأسفانه برخی از دختران نوجوان بدون توجه به برخی از رفتارها، اقدام به ارتباط با دیگران می کنند و این افراد شیاد با بهره گیری از احساسات پاک این نوجوانان، برای آنها ایجاد مشکل و مزاحمت می کنند. در این خصوص لازم است خانواده ها دقت لازم را در کنترل فرزندان خود اعمال کنند و آنها را ازنیات افراد شیاد و مجرمان حرفه ای آگاه سازند.

(جام جم، ۸۱/۷/۱۸)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *