یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

بگذارید زن حق انتخاب داشته باشد

سؤال: 

اگر زنها خودشان خواستند حجاب را رعایت کنند در غیر این صورت حق انتخاب را از آنها نگیرید هر کس خواست با حجاب باشد، باشد و هرکس خواست به خانه فساد برود، برود.

پاسخ:

◘ برنامه دین برای اداره جامعه حذف زمینه های فساد است (پیشگیری بهتر از درمان است.) در مرحله بعد اگر در جامعه ای فساد به وجود آمد باید زیر لایه های دیگر مخفی بماند. علنی شدن فساد بسیار مضر است. مدل هدایت دینی این است که جو جامعه طوری نباشد که احساس شود ابتلای به فساد راحت انجام می شود. حالت ترس از فساد همیشه باید وجود داشته باشد و فساد حقیقی در زیر لایه های اصلاح خود را پنهان کرده باشد. همان طور که در یک جامعه سالم حالت ترس از دزدی، قتل و… باید زیاد باشد بی حجابی نیز عامل فشار جنبی در جامعه می باشد. نباید جو جامعه طوری باشد که به راحتی افراد، بی حجابی را انتخاب کنند.

◘ برنامه ریزی دینی این است که زمینه فساد را در جامعه کم کنیم. فساد علنی را کم کنیم تا کسی که می خواهد به سراغ فساد برود، احساس ترس داشته باشد.

◘ اگر در جامعه ای افراد بی حجاب و اهل خانه های فساد و… وجود داشته باشند، به دلیل نفس اماره ای که در انسان وجود دارد به نوعی راه فساد به بقیه مردم نشان داده می شود و آنها وسوسه می شوند و میل به گناه در انسانهای پاک هم به وجود می آید.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *