یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

اگر حجاب را مثل بقیه کشورها آزاد می گذاشتیم

اگر حجاب را مثل بقیه کشورها آزاد می گذاشتیم شاید نیازی نبود که نگران چشم های گناه آلود باشیم… .

پاسخ:
اگر مقداری بر جوامع اروپایی مطالعه کنیم این گونه نمی پرسیم. اگر برای آنها این مسئله معمولی شده ۳ سؤال را پاسخ دهید:
۱ – چرا هنوز در تبلیغات اجناس و کالاها و شبکه هایشان از جنس زن به صورت برهنه و نیمه برهنه استفاده می کنند؟ اگر عادی شده است، از چیز دیگری استفاده کنند. معلوم می شود که خداوند به زن لطافتی داده که این گونه نابود نمی شود و عادی نمی شود. شاید در جامعه عادی شده باشد اما در درونشان عادی نشده است. خداوند در وجود زن جذابیت گذاشته است و این جذابیت به هیچ وجه نابود نمی شود.
۲ – اگر جذابیت کم شده است پس چرا به سراغ همجنس بازی و لذت بردن از حیوان رفته اند؟
۳ – شاید نگاه های یک مسلمان، دیگر عادی شود و دیگر برایش بدحجابی تعجب آور نباشد اما پس چرا در اروپا خیانت های کاری و جنسی در محل های کار دیده می شود.
اگر آزادی جنسی عادی شدن را در پی داشته باشد پس چرا خیانت، همجنس بازی و حیوان بازی؟
افکاری که در سرها می گردد عادی نشده است. نگاه هایی که وجود دارد عادی نشده است. خداوند به صورتی خلق کرده است که اینها باید به صورت خاصی به یکدیگر نگاه کنند. راه جهت دادن به آن توجه به سخن خداست و احکامی که قرار داده است.
تنوع آرایش ها در اروپا چگونه است؟ خودشان را به شکل های عجیب و نازیبا درآورده اند. این یعنی تنوع را دوست دارند یعنی اگر آرایش های قدیم را آزاد کرده ایم این گونه نیست که عادی شود بلکه شیوه های جدیدی ابداع می شود.
=================================
┘◄ سبالوس (رئیس سابق سازمان ملی نمایندگان زنان در نیویورک) می گوید: در جامعه ما زنان مجبور می شوند هر روز برای کسب تایید مردان، رقابت کنند و در استانداردهای مضحک زیبایی، اسیر شوند. ما در آن زمان یک “سطل زباله آزادی” درست کردیم و هر چیزی را که فکر می کردیم محدود کننده زنان است، در آن انداختیم. من مجلات جنسی پسرم را دور انداختم و فریاد زدم: زنان! از فکرتان استفاده کنید، نه از اندامتان!
[تاثیر فمنیسم بر دختران در غرب، آریل لوی و تیم کسر، ترجمه، ص۱۷۵]

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *