یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

اغفال دختران و زنان فراری توسط باند های اراذل و اوباش

باند موسوم به «شهباز پلنگ» که با اغفال دختران و زنان فراری از خانه، آنها را با هم دستی دیگر اعضای باند به سرکردگی پسر بزرگ خود به خارج از کشور انتقال می داد، متلاشی شد و شش نفر در این زمینه دستگیر شدند.
در پی فرار یک دختر هفده ساله از منزل، والدین وی با مراجعه به کلانتری ۱۰۶ نامجو، شکایتی را تسلیم مراجع انتظامی کردند و با تشکیل پرونده و صدور دستور قضایی در شعبه ۱۶۰۴ جنایی تهران، پرونده برای تحقیق و پیگیری به دایره ۱۱ آگاهی تهران ارجاع شد.
والدین این دختر از دختری به نام شیرین نام می بردند که با فرزندشان در ارتباط بوده است و آنها احتمال دادند که این دختر از مخفیگاه فرزندشان مطلع باشد. با بررسی بیشتر در این خصوص، یک تیم عملیاتی از مأموران شعبه ۱۱ آگاهی تهران با کسب دستور قضایی، محل سکونت شیرین را در خیابان سبلان شناسایی و تحقیق از وی را آغاز کردند. شیرین عنوان کرد: دختر فراری نزد دختری به نام مونا در خیابان مرودشت مخفی شده است. با شناسایی و دستگیری مونا، او اعتراف کرد که صبح هر دو به خانه شاهین، ش رفته اند.
با پیدا شدن دختر فراری، موضوع شاهین مورد تحقیق قرار گرفت و مشخص شد این جوان که از افراد شرور خیابان مرودشت است، یک باند فساد راه اندازی کرده و مادرش به نام شهناز. ش (معروف به پلنگ با شناسایی دختران و زنان فراری، آنها را به این باند کشانده و بعد به یکی از باغ های کرج انتقال می دهد و سپس این افراد توسط دیگر رابطان باند به کشورهای حاشیه خلیج فارس انتقال پیدا می کنند.
با گزارش نتیجه تحقیقات به قاضی پرونده، مأموران دایره ۱۱ با محاصره این منزل وارد محل شدند. در اولین گام، جوانی به نام روبرت- که برادر شاهین است- دستگیر شد و مأموران را به اتاق برادرش راهنمایی کرد. مأموران در این اتاق، یک زن فراری به نام شادی به همراه یک جوان فوتبالیست به نام حمید را دستگیر کردند و دقایقی بعد شاهین نیز در حال عربده کشی دستگیر شد. در پی این ماجرا، شهناز پلنگ نیز که در حال فریاد و هیاهو بود، توسط مأموران بازداشت و بازرسی از خانه وی آغاز شد.
در بازرسی از منزل و کشف عکس های مربوط به زنان و دختران فراری، مقادیری سی. دی های مستهجن و نوارهای مبتذل به همراه پوستر خوانندگان نیز از متهمان کشف و ضبط شد.
روبرت – جوانی که برادر و مادرش این باند را هدایت می کردند- اعتراف کرد: پس از شکار زنان و دختران که توسط مادرشان صورت می گرفت، از طریق دوستان شاهین در کرج به یکی از باغ های انتقال می یافتند و بعد رابطان دیگر باند با فروش این افراد به باندهای خارج از کشور، مبالغ گزافی پول دریافت می کردند.
با بررسی در خصوص سوابق شهناز پلنگ و فرزندش شاهین، معلوم شد این زن دارای سابقه کیفری در خصوص ایجاد مرکز فساد است و شاهین نیز تاکنون تعدادی از دختران را با زور و مورد تعرض قرار داده است که پنج نفر از این دختران در محدوده محل زندگی شهناز پلنگ بوده اند. به طوری که این افراد به دلیل ترس و وحشت از اعضای باند و حفظ آبرو، شکایتی را تسلیم مراجع قانونی نکرده اند.
در بررسی و تحقیق در خصوص وضعیت فوتبالیست جوان، معلوم شد وی با معرفی خود به عنوان مأمور، از چندی پیش در این منطقه موجب آزار و اذیت مردم می شده است و مبادرت به رباخواری در این محل می کرده است.
این متهمان پس از انتقال به مجتمع امور جنایی تهران، از سوی قاضی پرونده با قرار قانونی در اختیار مأموران آگاهی تهران قرار گرفتند تا تحقیقات تکمیلی صورت پذیرد.

جام جم، ۸۱/۸/۱۸

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.