یادداشت

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

نقش زنان در پشت پرده پیام های بازرگانی (فرهنگ مصرف گرایی)

تأثیر تبلیغات بر روی جامعه رسانه به عنوان یکی از ارکان زندگی امروز، نقش انکارناپذیری در جامعه پذیری و اعطای نقش به اعضای خود ایفا می کند و به همین دلیل محتوای آن نقشی تأثیرگذار در رسیدن به این هدف برعهده دارد. تصویری که رسانه از زن و نقش وی در ...

خبرنامه

دختری که قربانی خودنمایی خودش شد

در ماهنامه شهربانی شماره  ۳۹۵ ص۱۹ مُرده عکس زنی را انداخته و نوشته بود:

ملکه باشگاه قماربازان که عشوه های ساحرانه اش سبب قتلش گردید.
در جریان قتلش نوشته بود: مردان بسیار بودند که نگاه آزمندانه خود را روی برجستگی های دلفریب بدن او می دوخته اند و آه می کشیدند.
اما در میان مردانی که دیوانه او شده بود، یک تن پیدا شد که مقابل نازها و مانورهای او طاقت نیاورده و بطور ناگهانی به زندگی او خاتمه داد.
بسیاری از زنان که می کوشند از زیبایی و جاذبه جنسی خود برای پیشرفت شغل خود استفاده کنند، نفهمیده و نسنجیده خود را طعمه افکار مردانی که دارای عقده های جنسی هستند، قرار می دهند.
از این جمله زنان خانم وینکی می باشد. این خانم ۳۷ ساله که بسیار زیبا بود، از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان و کوتاه امتناعی نداشته؛ تا آنجا که روزنامه عکس مُرده او را انداخته و در عکس نوشته بود:
وینکی؛ دختری که قربانی خودنمایی خویش به مردها گردید.
قاتلش اعتراض کرده است که او عاشق خانم وینکی بوده؛ ولی وقتی که عشق خود را ابراز کرد، با اهانت مواجه شده است ناچار او را به قتل رسانیده است.
خانم فلورانس اندام بسیار دلفریبی داشته و در یکی از کاباره های شهر شیکاگو آرتیست بوده است. وی در یکی از آپارتمانهای شهر شیکاگو سکونت داشت. هنگام تعویص لباس یا لخت شدن، از آویختن پرده ها خودداری نمی کرد و با کمال سخاوت اندام زیبای خود را در معرض دید کنجکاوان می گذاشت. در یکی از صبح های خیلی زود، یک جنایتکار جنسی وارد آپارتمان او می شود و بعد از عمل زشت خود، با کارد او را به قتل می رساند.
از آن پس هجوم و حمله این جانی در سرمقاله روزنامه ها قرار گرفت. ۱۲۰۰تن زن دیگر مورد حمله واقع شدند و شهر در یک وحشت بی سابقه فرو رفت. پلیس شهر شیکاگو با یک طرح همه جانبه و مدت یک ماه تلاش شبانه روزی بالاخره توانست قاتل را که مرد جوانی بود، دستگیر کند و اعتراف کرد راه رفتن بدون لباس یا با لباس زیر توسط زنان در اتاق های روشن بوده است که وسوسه هجوم را در آن بیدار کرده است. سپس از خیابانی دیگر نیز به واسطه باز گذاشتن در منزل و سوار شدن در اتوبوس بیگانگان نام می برد.
نزدیکی جنس زن و مرد با برداشتن حجاب، ورود دختران و زنان به اجتماع و مدارس و ادارات و آپارتمانهای مستقل و اتومبیل ها، سینما ها و کافه ها و رستورانها، پلاژها و دریا کنارها و استخرها و کلاسهای موسیقی و آموزشگاههای شبانه و بیمارستانها و تلفنهای ناشناس تصادفی و تفریحی و…  وسایل انگیزنده محرومیت جنسی را بالا می برد و به همان نسبت نیروی جنسی به خطرهای جامعه می افزاید.
از جمله بازار فحشا رواج می یابد. بیمارستانهای مقاربتی، خیانت خانوادگی، آبستن های آزاد، کودکان خارج از بستر زناشویی، مردم آزاری های تلفنی، متلک گویی جوانان در خیابان ها و سایر آزارهای مختلف و… .
در گذشته یادآور شدیم وسایل زناشویی هر چه زودتر فراهم شود و جوانان را از سقوط برهانند.
چنانچه در فروردین ماه ۱۳۴۴ بطوری که روزنامه ها نگاشتند از طرف چند تن نماینده مجلس شورای ملی، طرحی در نظر گرفته شده بود که از وزارت آبادانی مسکن خواسته شود تا برای زناشویی جوانان تسهیلاتی فراهم نماید. بدین معنی که جوانان که قصد ازدواج دارند، خانه تهیه شود و برای جشن ازدواج، یک سالن بطور رایگان در اختیار آنان بگذارند.
زیرا اولین مشکلی که جوانان در تشکیل عائله با آن روبرو می شوند، مشکل مسکن و خانه است؛ ولی آیا این مشکل به دست آنان حل خواهد شد؟
منبع: قوانین ازدواج نوشته آیت الله شیخ مصطفی نورانی اردبیلی

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *